Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin tutuklandığı operasyonda yeni gelişme: Yeni gözaltılar var

12punto.com.tr’den Müslim Sarıyar’ın haberine göre suç gelirlerini akladıkları iddiasıyla 2 ay önce gözaltına alınıp örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı.

YENİ OPERASYON DÜZENLENDİ

3 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, örgütle bağlantıları oldukları tespit edilen Berk E.(21), Şahin B.(46), Barış V.(45), Ali K.(92), Ebu B.G. ve Ahmed Y.Ç. gözaltına alındı. Soruşturmanın ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne gönderilen 6 kişiden 3’ü tutuklandı. İki kişi hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

İLK OPERASYON 2021’DE DÜZENLENDİ

Bu operasyonun çalışmalarının izleri 2021 yılına uzanıyor. Savcılığın talimatı üzerine çalışma yapan Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri; Türkiye’nin farklı illerinde faaliyet gösteren dolandırıcılık şebekesi, resmi kurum ve kuruluşların icradan satışa çıkardığı araçları ucuza satma vaadiyle vatandaşları dolandırdığı tespitlerine ulaştı. İlk soruşturmada 50 müştekinin şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada şebekenin vatandaşları yaklaşık 100 Milyon TL dolandırdıkları belirlendi.

ÖNCE 24 KİŞİ TUTUKLANDI

Bu kapsamda yapılan çalışma neticesinde tespit edilen 24 şüpheli 2021 yılı Haziran ayında yakalandı. Yakalanan 24 kişi tutuklandı. Soruşturmanın ikinci ayağı ise Mayıs 2023’te düzenlenen operasyonla 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 kişiden 5 kişi tutuklandı.

NİHAL VE BAHAR CANDAN KARDEŞLER DE TUTUKLANDI

Çalışmalar devam ederken, Kasım 2023’te ise suç gelirlerini akladıkları iddia edilen Nihal Candan ile Bahar Candan kardeşlerin yer aldığı 3 kişi bu soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Gözaltına alınan Nihal ve Bahar Candan kardeşler “Suç örgütü üyesi” olmak suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x