Nasuh Mahruki’den CHP’ye Aday Adaylığı Başvurusu

Nasuh Mahruki X (Twitter) hesabından yaptığı açıklamada adaylık gerekçesini “Büyük tehlike altında bulunan Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, üniter yapımızı koruyabilmek ve alıştığımız laik, demokratik ve çağdaş yaşam biçimini sürdürebilmek için, yaşamsal derecede önemi olan önümüzdeki yerel seçimlerde, ben de aday olmaya karar verdim” sözleriyle açıkladı.

“Bir süredir üzerinde düşündüğüm bu konuda karar vermemi kolaylaştıran şey ise, CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in, ‘Gelin bu partiyi birlikte değiştirelim, gelin birlikte kazanalım, gelin birlikte yönetelim diyerek yaptığı değişim ve yenilik çağrısı oldu” diyen Mahruki, Beşiktaş Belediye Başkan aday adaylığı için dün CHP’ye başvuruda bulunduğunu kaydetti.

Mahruki paylaşımını şu sözlerle tamamladı: “Değerli Beşiktaşlı komşularım, hemşerilerim ve Cumhuriyet Halk Partisinin değerli yöneticileri, sizler de uygun görürseniz, önümüzdeki 5 yıl boyunca, özlediğimiz değişimi, yenileşmeyi ve getireceği gelişimi, sizlerle birlikte, göz bebeğimiz Beşiktaş’ımız için yapacak ekibin başında olmaya talibim. Bu vesileyle, Beşiktaş’ın geleceğine katkı sağlamış olan bütün İl ve İlçe yönetimlerine, kadın kollarına ve gençlik kollarına ve Cumhuriyet Halk Partisinin Beşiktaş’taki tüm emektarlarına şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu kutsal bayrak yarışında, Atatürk ilke ve devrimleri, Cumhuriyet’in kazanımları ve ALTI OK ilkeleriyle Beşiktaş’ımıza hizmet edebilmek için artık ben de gururla aranızdayım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x