Dilan Polat Davasında Yeni Gelişmeler: Avukat Ahmet Gün FETÖ Bankalarına Para Yatırmış!

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. 

Gazeteci Murat Ağırel’in haberine göre; Polat çiftinin kendileri gibi tutuklanan ‘kara kutuları’ denilen Ahmet Gün’ün AFETÖ liderinin çağrısı üzerine FETÖ bankalarına yüklü miktarda para yatırdığı da MASAK raporuna göre tespit edilmiş.

Kısa süre içerisinde yaşadıkları yükselişle ve lüks hayatlarıyla MASAK’ın radarına takılan Dilan Polat ve Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Polat çiftinin medyada ‘kara kutuları’ olarak adlandırılan ve kendileri gibi tutuklanan Ahmet Gün hakkında da olay yaratan bir haber gündeme geldi.

Haberin sahibi gazeteci Murat Ağırel. Ağırel sosyal medya hesabından paylaştığı haberinde “Gelen MASAK raporuna göre Ahmet Gün’ün FETÖ liderinin çağrısı üzerine FETÖ bankalarına yüklü miktarda para yatırdığı da tespit edilmiş” ifadelerini kullandı.

İşte Murat Ağırel’in Polat davasındaki son gelişmeleri aktardığı haberinin detayları:

“Polat davasında yeni gelişmeler var.”

“Savcılık 4 adet MASAK raporu bekliyor” demiştim. Ancak avukatlar ve birtakım kişiler “başka rapor yok, gelmeyecek” demişti.”

“Beklenen raporlardan biri daha savcılığa sunulmuş ve dosya kapsamında bir tanık daha ifade vermiş.”

“Veysel Şahin ve Derkan Başer soruşturma kapsamında şüpheli olarak dosyaya eklenmiş.”

“Gelen MASAK raporuna göre Ahmet Gün’ün FETÖ liderinin çağrısı üzerine FETÖ bankalarına yüklü miktarda para yatırdığı da tespit edilmiş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x