Coinbase’den Brezilya Hamlesi

ABD merkezli kripto para borsası olan Coinbase Brezilya’ya genişliyor ve Brezilya Reali ile ödeme kabul etmeye başlıyor.

Borsadan gelen bu hamle Brezilya’daki kullanıcılarını rahatlatacak. Kullanıcılar önceden yalnızca kredi kartı kullanarak kripto alım satımı yapabiliyorlardı.

Coinbase, Brezilya’ya Genişliyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Brezilya hükümetinin ödeme sistemi Pix’i sistemine entegre etti ve Brezilya Reali ile kripto alımlarına izin vermeye başladı.

140 milyondan fazla kullanıcısı olan Pix ile bağlantı, Brezilyalı bir uçtan uca ödeme işlemcisi olan Ebanx ile yapılan bir ortaklık aracılığıyla sağlandı. Müşteriler, yerel para biriminde alım yapmanın yanı sıra Brezilya reali de çekebilecek.

Buna ek olarak Coinbase, uygulamasının tamamen Portekizce olarak mevcut olduğunu ve 24 saat desteğinin etkinleştirildiğini aktardı.

Coinbase, 2021’de Brezilya’da bir teknoloji merkezi açtı ve burada 40’tan fazla tam zamanlı mühendis ve sonunda bir ülke müdürü işe aldı. Ancak şimdiye kadar Brezilya’daki Coinbase kullanıcıları yalnızca kredi kartı ödemeleri ile kripto satın alabiliyordu.

Coinbase Uluslararası Başkan Yardımcısı Nana Murugesan yaptığı açıklamada şunları dedi:

“Brezilya, Coinbase’in uluslararası genişleme stratejisi için kilit bir pazar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir