Binance, Türklerin de Aldığı 2 Altcoin’i Delist Ediyor!

Önde gelen bir kripto varlık borsası olan Binance.US, 21 Mart 2023’te Helium (HNT) ve JasmyCoin’i (JASMY) listeden çıkaracağını duyurdu. İşte detaylar…

Binance.US bu altcoin’ler için duyuru yaptı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance’in ABD kolu olan Binance.US, yeni bir delist duyurusu yaptı. Borsaya göre bir kripto varlık artık bu standartları karşılamıyorsa veya piyasa veya düzenleyici koşullarda değişiklikler varsa, delist’in gerekli olup olmadığını belirlemek için daha kapsamlı bir inceleme yapılıyor.

İnceleme sürecinde, tokenin risk profilindeki değişiklikler, düzenleyici durum, projeye ekip taahhüdü, geliştirme faaliyetinin seviyesi ve kalitesi, ticaret hacmi ve likidite, ağın saldırılara karşı istikrarı ve güvenliği, akıllı sözleşme istikrarı, topluluk katılım düzeyleri ve etik olmayan veya hileli davranış veya ihmal olasılığına dikkat ediliyor. Ek olarak, varlığın sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto ekosistemine katkısı da dikkate alınmakta.

Binance.US, incelemesini gerçekleştirdikten sonra Helium (HNT) ve JasmyCoin’i (JASMY) platformundan kaldırmaya karar verdi. HNT ve JASMY için para yatırma işlemleri 20 Mart 2023’te kapatılırken, HNT/USD, HNT/USDT, JASMY/USD ve JASMY/USDT ticaret çiftleri 21 Mart 2023’te kaldırılacak. Diğer yandan, para çekme işlemleri açık kalacaktır.

Altcoin’lerin fiyatı hafif ivme kaybetti

Gelişmenin ardından Jasmy (JASMY) 0.005582 dolardan 0.005424 dolara kadar geriledi. Diğer yandan Helium, 2.377 dolardan 2.32 dolara kadar düştü. Ancak yazım sırasında iki coin de son 24 saatte yüzde 2-3’lük bir yükseliş ile el değiştiriyor. Yani, Binance.US’in duyurusu kripto para birimlerinde büyük bir etkiye neden olmadı. Aşağıdaki grafikte, JASMY ve HNT’nin bir haftalık grafiklerini görebilirsiniz:

Helium ağını denetleyen Helium Foundation, Binance.US’un kararına, onları ağın temel girişimleri ve geliştirme yol haritası hakkında eğitmeye devam edeceğini belirterek yanıt verdi. Helium Foundation ayrıca bu karardan hayal kırıklığına uğradığını belirtti. Ancak yine de Binance.US’in tutumunu anladıklarına işaret etti. Son zamanlarda Vakıf, Solana’ya geçişin başarılı olmasını ve zamanında tamamlanmasını sağlamak için Helium topluluğu, Solana topluluğu ve Solana Vakfı içindeki çekirdek geliştirme ekipleriyle yakın bir şekilde çalışmakta.

Geçiş, ağ hizmetini önemli ölçüde ölçeklendirecek ve daha fazla kaynağı tüm insanlar ve cihazlar için her yerde hazır ve uygun maliyetli bir iletişim katmanı oluşturma hedefine yönlendirecek. Helium ayrıca ekosistemindeki tüm katılımcıların güvenliği için Binance.US’ten fonlarını çekmelerini önerdi. Kullanıcıların açık kaynaklı Helium Cüzdan uygulamasını kullanarak HNT’lerini alması veya şu anda HNT alım satım çiftlerini destekleyen diğer 20’den borsadan birine geçmesi önerilmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir