Bakan Kasapoğlu Bursa’da depremzedelerle iftar yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü içerisinde yer alan Halime Hatun KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzedelerle bir araya geldi. Bakanlık tarafından düzenlenen iftar programına, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan da katıldı. Depremzedelerle yemek yiyerek, sohbet eden Bakan Kasapoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından millet olarak dünyaya örnek olacak bir dayanışma örneği sergilendiğini söyledi. Kasapoğlu, “Art arda yaşadığımız depremler, çok ama çok derin yaşadığımız acılar ve sonrasındaki süreç; öncelikli olarak deprem nedeniyle kaybettiğimiz tüm canlarımıza Rabbimizden rahmet yad ediyoruz. Değerli yakınlarına aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Bu süreçleri hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz. İşte bu akşamki gibi dayanışma ruhuyla, el ele vererek, omuz omuza vererek, gönül gönüle vererek atlatacağımız süreçler, onaracağımız, birleştireceğimiz yaralar… Rabbim milletimizi, tüm insanlığı böylesine felaketlerden, musibetlerden muhafaza buyursun. Millet olarak her zamanki gibi bu zor günlerde de dayanışmanın, kardeşlik ruhunun en güzel örneklerini sergiliyoruz. Milletimizin bu anlamda ortaya koymuş olduğu kardeşlik anlayışının dünyada hiçbir örneği yok” dedi.

‘YURDUMUZ YUVANIZDIR’

Deprem bölgesindeki kalıcı konutların inşası için, tüm imkanların seferber edildiğini söyleyen Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Devlet olarak, bu süreçleri en güzel seviyeye ulaştırma noktasında, her zamanki sorumluluğumuzu en güçlü şekilde yerine getirdik. Yerine getirmeye de devam edeceğiz. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız her gün yeni bir konut projesinin temelini atıyor. Hızlı şekilde yaraları onarma adına, tüm imkanları seferber ediyoruz. İşte bu yurt, Gençlik Spor Bakanlığımız tüm ekibimizle, tüm imkanlarıyla sizlerin emrinde. Bu yurtlar Türkiye’nin dört bir yanında. Dedik ki yurdumuz yuvanızdır. Tüm depremzede kardeşlerimizi bağrına bastı. Ve ne gerekiyorsa bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İnşallah daha güzel günleri, daha mutlu günleri birlikte inşa edeceğiz, birlikte o günlere erişeceğiz. Ben bu vesileyle tekrar bugünkü ev sahipliği için teşekkür ediyorum. İnşallah yine bir araya geleceğiz. Rabbim, bugünkü gibi bir olarak, beraber olarak bizleri bayramına eriştirsin diyorum.”

‘SPOR İYİLEŞTİREN, REHABİLİTE EDEN BİR OLGU’

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, iftar programının ardından Türkiye-Hırvatistan maçının oynanacağı Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’na geçti. Burada, deprem bölgesindeki farklı illerden, milli maçı izlemeleri için Bursa’ya getirilen depremzede çocuklarla bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, “Art arda yaşanan depremlerle çok önemli bir süreci yaşıyoruz. İnşallah yaralarımızı birlikte onaracağız. Birlikte daha güzel günlere yürüyeceğiz. Bir yandan devlet olarak tüm kurum ve kuruluşlarla inşa çalışmalarını, yeni konutları hız şekilde yönetirken, biz de bakanlık olarak işin sosyal boyutu itibarıyla sporun iyileştirici özelliğini kullanma noktasında tüm imkanlarımızla seferberiz. Bu noktada gerek deprem bölgesindeki vatandaşlarımız, gerekse deprem bölgesinden diğer bölgelere intikal eden vatandaşlarımız, gençlerimiz başta olmak üzere çok güzel bir çalışma ve iş birliği halindeyiz. Spor iyileştiren, rehabilite eden bir olgu. İnanıyorum ki sporun bu gücünü bu süreçte daha güçlü şekilde kullanacağız” dedi.

‘TÜRKİYE BİR SPOR ÜLKESİ’

Türkiye’nin bir spor ülkesi olduğunu söyleyen ve milli maçın zor günler geçiren vatandaşlara moral vereceğini belirten Kasapoğlu, “Bu süreci inanıyorum ki hem spordaki başarılarımızı artırarak hem de gençlerimizi spora yönlendirerek yöneteceğiz. Milli maç için buradayız. İlk maçımızda Ermenistan’ı geçtik. Şimdi Hırvatistan maçımız var. Türkiye spor ülkesi. Her branşta inanılmaz başarılar var. Temenni ediyoruz ki futbolda da kulüplerimizle, milli takımımızla milletimize hak ettiği başarıları daha güçlü şekilde yaşatalım. İnanıyorum ki bu şampiyona bu noktada önemli bir adım olsun. Bugünkü maç bu anlamda önemli bir adım olsun. Zor günleri yaşadığımız bu süreçte de bu aziz millete bir moral olsun. Biz sonra tribünlerde bu güzel gençlerle maçı izleyeceğiz. Milli takımımıza, ekibimize, teknik heyete gönülden başarı diliyoruz. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, açıklamalarının ardından, depremzede çocuklarla birlikte karşılaşmayı izlemek üzere tribüne geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir