Aslı Baykal’dan Millet İttifakı yorumu: En delikanlı Saadet Partisi’nin tabanı çıktı

Türkiye, 2023 yılında yapılacak seçimlere adım adım ilerliyor. Seçime iki aylık bir süre kaldı. Siyasi partiler de çalışmalarına hız vermiş durumda.

Cumhur İttifakı Erdoğan’ı, Millet İttifakı Kılıçdaroğlu’nu, Ata İttifakı Sinan Oğan’ı aday gösterirken, Muharrem İnce’nin ise Memleket Partisi’nin adayı olarak seçime girmesi bekleniyor.

“EN DELİKANLISI SAADET PARTİSİ’NİN TABANI ÇIKTI”

Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’dan da Millet İttifakı’nı eleştiren paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Baykal sosyal medyadan yaptığı son paylaşımında, “En delikanlı Saadet Partisinin tabanı, gövdesi çıktı. Başka herkes sus pus. Gene de bu anlamsız ittifakın yalnızca tepede ve göz boyamaya yönelik olduğu, 2 parti arasındaki gerçek ittifakı maskelediği yavaş yavaş ortaya çıkıyor, makyajlar dökülüyor” ifadelerine yer verdi.

Baykal, paylaşımında Haymana Mutabakatı’nın yaptığı açıklamayı ima ederek şunları dedi:

“Saadet partisinin tabanını, gövdesini oluşturanlar; ‘Davamız kazanacağız avuntusuyla 3-5 vekilliğe peşkeş çekilmiştir’ dedi ve Saadet Partisi yönetiminin Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına onay vermesi ile ilgili kararını tanımadığını kamuoyuna duyurdu.”

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir