Analistler: Bu 5 Altcoin Sıradaki Koşunun Coinleri!

Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyetini kaybederken, çoğu analiste göre alıcılar şimdi altcoin piyasasındaki fırsatlara yöneliyor. ADA ve SHIB, sıradaki boğa için yeşil sinyaller veren başlıca isimler arasında yer alıyor.

Analistler, bu 5 altcoin için sıradaki boğanın güçlü olacağını söylüyor

Cardano (ADA)

Analist Gambardello, güncel analizlerinde ADA fiyatının sıradaki boğa döngüsünde 7,80 dolara tırmanacağını tahmin etti. Gambardello, bankalar ve finansal sistemler başarısız oldukça, paranın kripto piyasasına kaydığını iddia ediyor. Bu nedenle, gerçek kripto boğa piyasasının yaklaşık bir yıl içinde başlayacağına inanıyor.

Cardano fiyatının Gambardello’nun 7.80 dolar hedefine ulaşması için mevcut fiyatından neredeyse %2.400 artması gerekiyor. Bu beklenti, projenin sağladığı son ortaklıklarla destek buluyor.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan Output Global (IOG), yeni bir raporda Cardano’nun uzun vadeli görünümü vurguladı. Bu hafta, Plutus yorumlayıcısına güncellemeler getiren node v.8.1.2’nin lansmanı gerçekleşti. Ayrıca, Mithril protokolünün mainnet beta sürümü de piyasaya sürüldü. Tüm bunlar Cardano ağı için önemli bir adım oldu.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu’nun listede yer almasının nedeni, son zamanlardaki anormal balina faaliyetleri. Ayrıca, token burn izleyicisi Shibburn, son 48 saat içinde 44.805.449 SHIB’nin yakıldığını bildirdi.

Shibburn web sitesindeki listeye göre 12 işlem, toplam 9.438.008 Shiba Inu’yu ölü cüzdana taşıdı. Etherscan tarafından sağlanan işlemin detayları, bunların arasından bir cüzdanın yaklaşık iki yıl aradan sonra aktif hale geldiğini gösteriyor. Cüzdan, 2 yıllık uykudan sonra tüm bakiyesini ölü cüzdana aktardı. Bu da SHIB fiyatını destekleyen önemli bir balina hareketiydi.

SHIB ayrıca Elon Musk’tan da dolaylı bir destek aldı. 25 Temmuz’da Musk, yeni X-App hakkında konuşurken beklenmedik bir şekilde “Shiba Inu”dan bahsetti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, SHIB fiyatı o gün kabaca %3 arttı.

Olumlu haber, yükseliş ivmesini hafta sonuna kadar taşıması. SHIB şu anda son 24 saate göre %3’ün üzerinde artış gösteriyor. Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen Shibarium lansmanı öncesinde Shibarium Bridge beta sürümünün yayınlanmasının ardından zirve yaptı.

Frax Share (FXS)

FXS fiyatı şu anda uzun vadeli bir yükseliş modeli içinde işlem görüyor. Teknik açıdan, 9 Şubat’ta en yüksek seviyesine ulaştığından beri azalan bir paralel kanalda işlem görüyordu. Fiyatın kanaldan çıktığı birkaç örnek olmasına rağmen, uzun fitiller oluşturdu ve hızla kanalın içine döndü (kırmızı elipsler).

3 Temmuz’da kanalın orta çizgisinin üzerine çıktıktan sonra, daha yüksek bir dip oluşturdu ve şu anda kanalın direncine yaklaşıyor. Bu hareket, boğaların aktif olarak daha düşük seviyelerde alım yaptığını gösteren bir yükseliş sinyalidir. Model başarılı olursa, boğaların ilk hedefi 17 Nisan’da oluşturulan yatay direnç alanına denk gelen 10,6 dolara olacak.

Kısa vadede, ralli görünümünü koruması için 6,2 dolar destek alanını koruması gerekiyor. FXS fiyatı bir sonraki direnç seviyesi olan 6.9 dolara yükselmeden önce 6.2 doları tekrar ziyaret edebilir. Uzun vadeli teknik indikatörler, FXS fiyatının alçalan paralel kanalın üzerine çıkarak daha da yükseleceği fikrini destekliyor. Ancak bu gerçekleşmeden önce kısa vadeli bir düzeltme gerçekleşebilir.

Casper (CSPR)

CBC spesifikasyonunu temel alan bir PoS Blockchain olan Casper, INX ile işbirliği duyurduktan sonra %15in üzerinde değer kazandı. Geçen hafta, on-chain hacminde de önemli bir artış kaydetti. Bu dalgalanma yatırımcıların ilgisini çekmesinde etkili oldu. Özellikle haftalık zaman diliminde istikrarlı bir büyüme göstererek %14,58 gibi etkileyici bir değer kazandı.

Casper’ın rallisine katkıda bulunan bir faktör, ABD tarafından düzenlenen bir komisyoncu-satıcı olan INX ile olan stratejik ortaklığına atfedilebilir. Casper’ın öz sermayesi, bu işbirliği yoluyla tokenize edildi ve listelendi. Bu da yatırımcı güvenini artırdı ve kripto para biriminin yukarı yönlü gidişatını daha da destekledi. Bu stratejik hamle, Casper’ın yeni piyasaşara girmesini ve erişimini daha geniş bir kitleye genişletmesini sağlıyor.

Teknik analiz açısından Casper umut verici sinyaller veriyor. Günlük grafik, potansiyel bir trendin tersine döndüğünü gösteren, yükselen bir düşen kama modelinin oluşumunu ortaya koyuyor.
CSPR ayrıca 25 günlük üstel hareketli ortalamayı da aştı. Şu anda 50 günlük MA’yı test ediyor. Yükseliş eğilimi devam ederse, analizlilere göre sıradaki direnç noktası 0,40 dolar dolarda olacak. CSPR şu anda 0,03897840 dolardan işlem görüyor.

Terra Classic (LUNC)

Teknik analisti Javon Marks, LUNC fiyatının %300’ün üzerinde ralliye hazırlandığını söylüyor. Tahminleri, LUNC’nin geçen haftaki düşük performansına rağmen geldi.

Analist, LUNC için fiyat artışının kritik dirençlerin aşınmasıyla geleceğini söylüyor. Teknik grafikte %387’nin üzerinde şaşırtıcı bir fiyat rallisi çizdi. Analiste göre, “Fiyat patlaması devam ediyor. Yüzde 387’nin üzerinde bir harekete hala yolda olabilir.”

Marks, tahminlerinde oldukça iddialıydı. En düşük fiyat rallisinin  %369 civarında olacağını öne sürüyor. LUNC fiyatı günlük ve haftalık zaman dilimlerinde düşüş gösterdiği 0,00008195 bölgesinde işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x