Ailesi, ‘Bu Bir Kaza Değil Cinayet’ Demişti: Bozcaada’daki Şüpheli Ölüm İle İlgili Çok Önemli Gelişme

İlk olarak Halktv.com.tr’nin gündeme getirdiği savcılık soruşturmasına ilişkin olay geçen 6 Temmuz akşamı yaşandı. Grafiker Yeşim Demir (39) ile tarımsal ürün satıcısı Nizamettin Gürsu (42), 30 Haziran’da Çanakkale Bozcaada’ya gitti.

Yeşim Demir ile Nizammettin Gürsu, olaydan 10 ay kadar önce sözlenmişti.

Ölümle sonuçlanan olay da 6 Temmuz akşamı yaşandı. Jandarma’ya haber veren Gürsu, sevgilisi Demir’in Bozcaada’nın gözde yeri Polente Burnu’nda yüksekten düşerek yaşamını yitirdiğini söyledi. Olay sonrası ‘kasten öldürme’ suçundan ifade veren Gürsu serbest bırakılmıştı.

DÜN TUTUKLAMA KARARI VERİLDİ

Yeşim Demir’in ailesi ise, olaya ilişkin bir dizi soru işaretinin bulunduğuna işaret ederek ‘cinayet’ şüphesi ile savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Ezine Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada dün önemli bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Yeşim Demir’in eski sözlüsü Nizamettin Gürsu, soruşturma kapsamında tutuklandı.

AV. YILDIRIM: CİDDİ ŞÜPHELER VARDI

Geride bir kızı kalan Yeşim Demir’in ailesini avukatı Mehmet Yıldırım, “Olay ile ilgili ciddi şüpheler söz konusuydu. Biz, o dönem ortaya koyabildiğimiz tüm şüpheli durumları savcılığa bildirdik. Soruşturma titizlikle sürdürülüyordu. Olayın şüphelisi Nizamettin Gürsu için tutuklama kararı verildi” dedi.

‘KENDİSİNE GELMESİ İÇİN KAHVE PİŞİRİYORDUM’

Tutuklanan Nizamettin Gürsu, ise geçen 7 Temmuz’da verdiği ifadede, O gün saat 17.00 gibi gün batımına gittik. Hoparlör, araçta bulunan buzdolabı üzerine devrildiği için kırıldı. O akşam rüzgâr fazlaydı. Kadehim rüzgâr nedeni ile kırıldı. Benim kadehim kırıldığı için Yeşim, tek başına içmeye devam etti. Yeşim, aracın içinde, elindeki kadehi üzerine uzanacağımız çarşafın üzerine döktü.
Bu nedenle Yeşim, başka bir çarşaf alarak yere serdi ve üzerine uzandı” demişti. Gürsu, Demir’in kendine gelmesini sağlamak için kahve pişirmeye çalıştığı esnada, sevgilisinin düştüğünü, duyduğu “Ahhh…” çığlığı ile fark ettiğini söyledi. Gürsu, karanlık olduğu için uçuruma doğru ışıldak tuttuğunu ancak net bir şey görmediğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x